עבודה מהבית

משבר הקורונה השפיע רבות על שוק העבודה בכלל ועל העובדים בפרט. עשרות אלפי עסקים נאלצו לוותר על משרדים ולשלוח את העובדים לפעול מהבית.
היתרונות לעבודה מהבית הם רבים:

  • אין צורך לבזבז זמן בפקקים בבוקר; אין צורך להוציא כסף על דלק
  • אפשר לוותר על שכירת משרדים ולצמצמם בהוצאות 
  • זה נוח
  • זה יעיל.

לעבודה מהבית יש השפעה רבה על העובד, גם בתחום רכישת ציוד מתאים הנדרש לו לצורך עבודתו, וגם מבחינת ההוצאות שחלים לפתע על העובד. עובד שכיר יכול למצוא את עצמו לפתע בעליה בהוצאות מפתיעה – משמוש בחשמל  ועד לארוחות בבית במקום העבודה שהייתה מסובסדת וזולה יותר.

יחד עם זאת, לעבודה מהבית יש סוגיות משפטיות רבות שקשורות לזכויותיו של העובד. האם העובד מבוטח ביחס לעבודה שהוא עושה. באופן כללי, ניתן לומר כי גם כאשר העובד עובד מהבית, הוא מבוטח בביטוח לאומי. אולם בכל זאת , מומלץ לעובד שיבדוק את הכיסוי הביטוחי שלו ביחס לעבודה מהבית במקרים כמו תאונה בבית כאשר הוא עובד, הובלה לבית חולים כאשר הוא חש ברע וכדומה.

מה לגבי שעות עבודה, שעות נוספות וגם ביחס למשאבים , כגון, ציוד, הדרכות לקראת למידה , כמו, שימוש בזום ועוד שהעובד מוציא אותם במסגרת עבודתו מהבית. מומלץ לערוך חוזה חדש או נספח לחוזה קיים, בין המעסיק לעובד בכתב , כדי למנוע אי הבנות בעתיד וקבלת תשלום בהתאם. לדוגמא, מידת הפיקוח, בדרך כלל, של המעסיק על העובד היא מוגבלת, ולכן לעתים מסכמים שביום עבודה מהבית לא ייעשו שעות נוספות. 

אפשרות אחרת, העובד יכול לסכם עם מעסיקו כי הוצאות שמתווספות לביתו, כמו, הפעלת מזגן, חשמל וכדומה להגיש את ההוצאות להנהלת החשבונות, לקיזוז בהתאם אן שהמעסיק ירכוש בעצמו את הציוד הדרוש וישלח אותו לבית העובד.

תחומי התמחות נוספים

שימוע בעת פיטורין

למעסיק אסור לפטר עובד לפני שערך לו שימוע. זכות זו נשענת על ההכרה מהפסיקה בזכותו של עובד להמשיך בעבודתו; זכות שניתן לשלול אותה ממנו רק

התעמרות בעבודה

ממחקר שנעשה בארץ עולה כי יותר ממחצית מכל העובדים השכירים בישראל עוברים התעמרות בעבודה בצורה כזו או אחרת במהלך עבודתם. נוסף על כך, 45% מהעובדים

דיני עבודה

תכלית משפט העבודה היא להגן על העובד. ההגנה על העובד מתבטאת בדאגה שהכבוד והחירות, שמהם נהנה העובד כאדם, יובטחו לו גם בעבודה. דאגה זו כופה

צרו עמנו קשר

דילוג לתוכן